به متن اصلی بازگردید

اولیاء

Go Search
موسسه فرهنگی روزبه
فارغ التحصیلان
کادر آموزشی
دبستان
دبیرستان دوره ۱
دبیرستان دوره ۲
آلبوم
  

 زبان

 رایانه

 

نظر به گسترش روز افزون و فراگير استفاده از علوم رايانه توسط اقشار مختلف فعال در حوزه‌هاي مختلف فعاليت‌هاي آموزشي، فرهنگي، اجتماعي و غيره، ضرورت يادگيري مفاهيم پايه‌اي علوم رايانه مورد توجه قرار گرفته و برنامه‌ي مشخصي براي استفاده‌ي صحيح و كارآمد قشر نوجوان از هوش مصنوعي تدوين گرديد.
اين برنامه شامل مفاهيم بنيادين رايانه و فناوري اطلاعات و همچنين مهارت‌هاي استاندارد بين‌المللي كاربري رايانه، براي سال‌هاي مختلف تحصيلي دانش‌آموزان و متناسب با نيازها و توانايي‌هاي دانش‌آموزان در هر پايه‌ي تحصيلي توسط گروه آموزش رايانه‌ي مؤسسه فرهنگي روزبه تدوين و به اجرا گذارده شد اين گروه به كمك كارشناسان مجرب حوزه‌ي آموزش و فناوري اطلاعات و همچنين تجهيزات مناسب و بِروز رايانه‌اي، در صدد شناخت، تبيين مفاهيم و نيز معرفي امكانات ضروري‌ است كه به كمك دانش‌آموز آمده و علاوه بر بُروز و تقويت توانايي حل مسئله به كمك ماشين، امكان استفاده صحيح از قابليت‌هاي متنوع و متعدد رايانه را براي او ميسر مي‌سازد.
علاوه بر اين دانش‌آموزان پس از گذراندن دوره‌ي آموزش رايانه، از دانش و مهارت‌هاي لازم براي فعاليت در مؤسسات آموزش عالي و نيز بازار كار برخوردار خواهند بود.

منابع آموزشي:

سرفصل‌هاي آموزش رايانه به كمك منابع آموزشي از جمله طرح‌درس، تمرينات تئوري و عملي و نيز فايل‌هاي كمك آموزشي، هر هفته در كارگاه‌هاي رايانه‌ي ساختمان هر يك از مقاطع دبستان و متوسطه‌ي 1 و 2 با حضور دو تن از دبيران در كارگاه ارائه شده و جزوه، تمرين و تكليف‌هاي هر جلسه، در سايت اينترنتي مربوط به هر پايه در اختيار دانش‌آموزان قرار مي‌گيرد.

کارگاه های رایانه:

هر يك از كارگاه‌هاي رايانه شامل 1 سيستم براي دبير رايانه و 15 سيستم كامپيوتری شماره‌گذاري شده براي استفاده‌ي دانش‌آموزان مي‌باشد. دانش‌آموزان ابتدا به گروه‌هاي 2 نفري تقسيم شده و سپس با توجه به شماره‌ي گروه خود از سيستم‌ها استفاده مي‌نمايند.

اميد است كه به كمك اين دانش فراگير و با تقويت بنيّه علمي و فرهنگي فرزندان‌مان گامي مؤثر براي سربلندي ميهن و تثبيت و ترويج فرهنگ ايران اسلامي برداشته باشيم.


 ‭(Hidden)‬ EasyTabs