به متن اصلی بازگردید

اولیاء

Go Search
موسسه فرهنگی روزبه
فارغ التحصیلان
کادر آموزشی
دبستان
دبیرستان دوره ۱
دبیرستان دوره ۲
آلبوم
  

 زبان


زبان انگليسي

آموزش زبان انگليسي در مقطع دبيرستان دورة 1 با هماهنگي مؤسّسه و کانون زبان ايران انجام می‌پذيرد.

برنامة آموزش زبان مطابق جدول موقعيّت نسبي دانش‌آموزان به شرح زير برگزار مي‌شود: 

پايه/ترم

پاييز

زمستان

بهار

ششم دبستان

Run1

Run2

Run3

هفتم دبيرستان دورة اول

Run4

Race1

Race2

هشتم دبيرستان دورة اول

Race3

EL1

EL2

نهم دبيرستان دورة اول

EL3

Pre1

Pre2

 
 

 رایانه

 

نظر به گسترش روز افزون و فراگير استفاده از علوم رايانه توسط اقشار مختلف فعّال در حوزه‌هاي مختلف فعّاليّت‌هاي آموزشي، فرهنگي، اجتماعي و غيره، ضرورت يادگيري مفاهيم پايه‌اي علوم رايانه مورد توجه قرار گرفته و برنامة مشخّصي براي استفادة صحيح و كارآمد قشر نوجوان از هوش مصنوعي تدوين گرديد.
اين برنامه شامل مفاهيم بنيادين رايانه و فناوري اطلاعات و همچنين مهارت‌هاي استاندارد بين‌المللي كاربري رايانه، براي سال‌هاي مختلف تحصيلي دانش‌آموزان و متناسب با نيازها و توانايي‌هاي دانش‌آموزان در هر پاية تحصيلي توسط گروه آموزش رايانة مؤسسه فرهنگي روزبه تدوين و به اجرا گذارده شد. اين گروه به كمك كارشناسان مجرّب حوزة آموزش و فنّاوري اطّلاعات و همچنين تجهيزات مناسب و به‌روز رايانه‌اي، در صدد شناخت، تبيين مفاهيم و نيز معرفي امكانات ضروري‌ است كه به كمك دانش‌آموز آمده و علاوه بر بُروز و تقويت توانايي حل مسئله به كمك ماشين، امكان استفاده صحيح از قابليت‌هاي متنوع و متعدد رايانه را براي او ميسر مي‌سازد.
علاوه بر اين دانش‌آموزان پس از گذراندن دوره‌ي آموزش رايانه، از دانش و مهارت‌هاي لازم براي فعاليت در مؤسسات آموزش عالي و نيز بازار كار برخوردار خواهند بود.

منابع آموزشي:

سرفصل‌هاي آموزش رايانه به كمك منابع آموزشي از جمله طرح‌درس، تمرينات تئوري و عملي و نيز فايل‌هاي كمك آموزشي، هر هفته در كارگاه‌هاي رايانه‌ي ساختمان هر يك از مقاطع دبستان و دبیرستان 1 و 2 با حضور دو تن از دبيران در كارگاه ارائه شده و جزوه، تمرين و تكليف‌هاي هر جلسه، در سايت اينترنتي مربوط به هر پايه در اختيار دانش‌آموزان قرار مي‌گيرد.

کارگاه های رایانه:

هر يك از كارگاه‌هاي رايانه شامل 1 سيستم براي دبير رايانه و 15 سيستم كامپيوتری شماره‌گذاري شده براي استفاده‌ي دانش‌آموزان مي‌باشد. دانش‌آموزان ابتدا به گروه‌هاي 2 نفري تقسيم شده و سپس با توجه به شماره‌ي گروه خود از سيستم‌ها استفاده مي‌نمايند.

اميد است كه به كمك اين دانش فراگير و با تقويت بنيّه علمي و فرهنگي فرزندان‌مان گامي مؤثر براي سربلندي ميهن و تثبيت و ترويج فرهنگ ايران اسلامي برداشته باشيم.


 ‭(Hidden)‬ EasyTabs